З 1-го липня 2021 року змінилися правила продажу товарів до країн Євросоюзу. Тепер відсутній поріг безмитного ввезення. На всі товари, вартість яких до 150 євро, відправлені з країн, що не є членами ЄС, буде встановлений ПДВ. Розмір ПДВ залежить від країни отримувача.
Якщо вартість товару вище 150 євро, то нараховуються ПДВ / мита / послуги брокера в залежності від митних правил країни одержувача.
У разі, коли товар був проданий на eBay або Etsy, в ордері буде вказано податковий код, за яким митниця країн ЄС буде знати, що ПДВ вже сплачено. Маркетплейси eBay і Etsy одразу нарахують ПДВ на вартість товару + доставка.
Нагадуємо, ПДВ знімається майданчиками автоматично, якщо вартість товару до або дорівнює 150 євро. Якщо вартість товару вище 150 євро, то на митниці будуть нараховані ПДВ, митні збори і послуги брокера незалежно від того, де саме був проданий товар. Тобто в такому разі в ордері не буде зазначений податковий номер. Доставка оформляється як зазвичай і все мита будуть нараховані на митниці.
Приклад ордера із зазначенням номера на eBay.
Приклад ордера із зазначенням номера на Etsy.
В особистому кабінеті Western Bid при оформленні доставки вже реалізована функція додавання IOSS-номера маркетплейсу. Знайти цей номер можна в ордері про продаж в вашому особистому кабінеті продавця на маркетплейсе. Дані про сплату податку будуть відображені на поштовій етикетці, а також передані в електронному вигляді в митницю країни одержувача. Оформляючи доставку, рекомендуємо додати ваш товар у зовнішній товар, якщо маркетплейс надав IOSS-номер.
Лістинг на Lavky.com створювати не потрібно, достатньо вказати посилання на проданий товар на Etsy або eBay. Створювати зовнішній товар необхідно для того, щоб вручну вказати таку ж вартість товару і вартість доставки, як в ордері Etsy або eBay. Якщо використовувати вже існуючі транзакції, в них вже буде вказана сума з вирахуванням комісії PayPal і Western Bid. Відповідно, зазначена вартість товару на поштовій етикетці буде відрізнятися від вартості товару, зазначеної в ордері про продаж на маркетплейсі. Щоб у митниці не виникало питань, чому сума відрізняється, необхідно самостійно вказати повну вартість товару без вирахування комісій, додавши зовнішній товар.
Якщо по одній транзакції продано кілька лотів, що мають різні IOSS-номера, досить прописати ці номери через кому в відповідному полі особистого кабінету при оформленні доставки.
Якщо товар проданий на Lavky або на будь-якому іншому майданчику, що не збирає ПДВ автоматично, відповідно не надає IOSS-номер, цей номер вказувати не потрібно при оформленні. Деякі кур’єрські служби на даний момент не відправляють посилки в країни ЄС без IOSS-номера. Якщо номера немає, вам необхідно вибрати інший спосіб доставки.
Правила оформлення доставки товарів в ЄС через Укрпошту можна вивчити тут.
Корисна рекомендація: щоб скоротити час проходження посилкою митниці, ви можете наклеїти на посилку наклейку з великою чорною позначкою IOSS, на якій потрібно вказати сайт, де був проданий товар, та IOSS-номер товару. Такі наклейки видають у деяких європейських поштових відділеннях при прийомі посилок від продавців і, як показує практика, вони дійсно допомагають митникам швидше пропускати посилки. Ви можете скачати такі наклейки для своїх посилок. Потім їх потрібно роздрукувати, вказати на них місце продажу та IOSS-номер, а потім наклеїти на посилку.